Kombinezon do sportów wodnych. Jak wybrać odpowiedni? - Surf Bałtyk
239
post-template-default,single,single-post,postid-239,single-format-standard,theme-stockholm,qode-social-login-1.0,qode-restaurant-1.0,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.2,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive

Kombinezon do sportów wodnych. Jak wybrać odpowiedni?

Odpowiedni strój to obowiązkowe wyposażenie każdego pasjonaty sportów wodnych. Ważne, by zapewniał nam ochronę termiczną, izolację od wody jak i pełen komfort. Czy wiesz, który kombinezon będzie odpowiedni dla ciebie?

 

Kombinezon do windsurfingu – wygoda i funkcjonalność

 

Początkujący surfer nie musi inwestować w profesjonalne elementy odzieży – o ile trenujemy latem, pływanie w zwykłych kąpielówkach nie będzie stanowiło problemu. Chłodniejsza pogoda, a także większe zaawansowanie sportowca skłania jednak do zaopatrzenia się w profesjonalny kombinezon.
Nowością są tzw. suche kombinezony wykonane z neoprenowych pianek. Ich zaletą jest wodoszczelność, duża elastyczność zapewniająca komfort, łatwe zakładanie oraz ochrona przed chłodem. Neoprenowe kombinezony pozwalają uprawiać ulubiony sport wodny nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych i w akwenach o zimnej wodzie.
Istotną cechą kombinezonów do windsurfingu jest elastyczność materiału, z którego są produkowane. To szczególnie istotne, aby nie krępował ruchów sportowca i pozwalał na swobodne operowanie sprzętem.

 

Co pod kombinezon?

 

Nowoczesna technologia, zgodnie z którą produkowane są neoprenowe kombinezony sprawia, że pod nie nie musimy zakładać żadnej, dodatkowej odzieży. Wystarczy sportowa bielizna termiczna, zapewniająca swobodę ruchów. Gdy pływamy podczas szczególnie chłodnej pogody, pod kombinezon można założyć zwykły dres.

 

Specjalistyczne kombinezony to wygodny dodatek, na który warto się zdecydować, gdy ulubione sporty wodne chcemy uprawiać niezależnie od warunków atmosferycznych.

No Comments

Post a Comment