Kitesurfing – sport dla każdego - Surf Bałtyk
218
post-template-default,single,single-post,postid-218,single-format-standard,theme-stockholm,qode-social-login-1.0,qode-restaurant-1.0,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.2,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive

Kitesurfing – sport dla każdego

Jeśli szukasz sportu, który pozwoli ci na emocjonujące uniesienia (dosłownie!), to kitesurfing jest wyborem dla ciebie. Stosunkowo młoda dyscyplina to propozycja idealna dla każdego – niezależnie od wieku i płci. Sprawdź, dlaczego warto spróbować swoich sił w szybowaniu na desce.

Alternatywa dla windsurfingu?

O ile od windsurfera wymaga się siły, to kitesurfing możemy uprawiać nawet wówczas, gdy nasza kondycja mogłaby być odrobinę lepsza. Prowadzenie deski jest w tym wypadku o wiele prostsze, co sprawia, że ów sport wodny mogą uprawiać zarówno dzieci, jak i dorośli.
Sednem kitesurfingu jest połączenie deski z kitem – specjalnym latawcem, który wskutek wiatru wprawia deskę w ruch. Jazda na fali odbywa się na jej krawędzi (wówczas, gdy w windsurfingu deska prowadzona jest na płasko). To dyscyplina stwarzająca warunki do spokojnej aktywności, jak i efektywnych akrobacji – w końcu latawiec pozwala nam wznosić się ponad powierzchnię zbiornika.

 

Jak wygląda nauczanie?

Kurs kitesurfingu, podobnie jak w windsurfingu zaczyna się od przekazania kursantowi wiedzy teoretycznej oraz zaznajomienia go z poszczególnymi elementami sprzętu sportowego. Praktyka rozpoczyna się od treningu w swobodnym, wolnym od zabudowań terenie, najczęściej w płytkich zbiornikach wodnych. Już kilkanaście godzin treningu pod okiem trenera może sprawić, że do uprawiania kitesurfingu będziemy mogli przystąpić samodzielnie.

 

Idealny dla dzieci

Kitesurfing to nie tylko efektywny sport, ale i doskonała rozrywka. Warto zarazić pasją swoją pociechę – niezapomniane emocje związane z kitem sprawią, że odtąd każde wakacje będzie chciała spędzać na obozach kitesurfingowych. Im wcześniej rozpocznie się nauka, tym większe szanse, że twoje dziecko w przyszłości stanie się profesjonalnym kitesurferem, a zarazem zyska niebanalną pasję na resztę życia. Kitesurfingu mogą uczyć się już nawet 5 letnie maluchy.

 

Gdzie surfować?

Kitesurfing możemy uprawiać zarówno na morzu, jak i na jeziorze. Doskonałe warunki do surfowania stwarza nasz, polski Bałtyk. Tam bez problemu znajdziesz profesjonalny ośrodek, w którym specjaliści wprowadzą cię w sztukę kitesurfingu.

 

No Comments

Post a Comment