Odzieżowe dodatki windsurfera – czy warto? - Surf Bałtyk
273
post-template-default,single,single-post,postid-273,single-format-standard,theme-stockholm,qode-social-login-1.0,qode-restaurant-1.0,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.2,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive

Odzieżowe dodatki windsurfera – czy warto?

W skład ekwipunku fachowego windsurfera wchodzi nie tylko kombinezon chroniący przed zimnem, ale i odpowiednie buty, docieplacz, kaptur, czapka i rękawiczki. Te niepozorne elementy ochronią nas przed chłodem, czyniąc trening o wiele przyjemniejszym – niezależnie od warunków. Sprawdź, dlaczego warto skompletować pełen, sportowy ubiór, zanim staniesz na desce.

 

Zaleta windsurfingu jest fakt, że możemy uprawiać go nie tylko przy słonecznej pogodzie, ale i w bardziej niesprzyjającej aurze. Oczywiście – wiele zależy od naszego doświadczenia i od tego, czy jesteśmy w stanie uporać się z nieokiełznanym wiatrem i falami.
Podczas niekorzystnej pogody ale i wtedy, gdy woda jest po prostu zimna, ćwiczenia ułatwia specjalistyczna odzież do windsurfingu. Mowa nie tyle o samym kombinezonie, ale kilku dodatkach, które sprawiają, że windsurfing jest jeszcze przyjemniejszy.

 

Buty neoprenowe do windsurfingu

To pożądany element wyposażenia windsurfera. Stopy to część, która praktycznie zawsze ma kontakt z wodą, dlatego warto chronić je przed zimnem. Materiał termoaktywny utrzyma ciepło, a zarazem nie dopuści do przemoczenia.

 

Czapka neoprenowa

Pływając w niższych temperaturach warto pomyśleć o nakryciu głowy. Każdy wie, że jej niechronienie na zimnie to prosta droga do przeziębienia. Neoprenowa czapka dla windsurferów utrzymuje ciepło, przy czym jest bardzo cienka i komfortowa.

 

Nieprzemakalne rękawiczki

Zapewniają nie tylko ciepło i suchość, ale i lepszą chwytność. Z nimi operowanie żaglem jest bardziej stabilne i komfortowe.

 

Docieplacze

Dodatkowa ochrona pod kombinezon w bardzo zimna pogodę, lub alternatywa dla niego podczas gdy aura jest sprzyjająca. Ważne, aby był dobrze dopasowany do ciała, a zarazem umożliwiał dynamikę ruchów.

 

Neoprenowy kaptur

Alternatywa dla czapki, chroniąca dodatkowo uszy i szyję, a w niektórych wypadkach i górną część klatki piersiowej. To doskonała ochrona przed zimnem, dedykowana windsurferom lubiących pływać w trudnych warunkach. Kaptury do windsurfingu, w odróżnieniu od czapek nie spadają z głowy nawet przy największym wietrze. Alternatywą może być również neoprenowa opaska.

No Comments

Post a Comment