Kitesurfing – ile to kosztuje? - Surf Bałtyk
225
post-template-default,single,single-post,postid-225,single-format-standard,theme-stockholm,qode-social-login-1.0,qode-restaurant-1.0,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.2,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive

Kitesurfing – ile to kosztuje?

28Kitesurfing przywędrował do nas w okolicach 2000 roku – od tego momentu jego popularność stale rośnie. Nowych pasjonatów przybywa, pojawia się również pytanie – ile to właściwie kosztuje? Czy kitesurfing to jeden ze sportów „elitarnych”?

Boom na kitesurfing zdaje się nie słabnąć od kilku lat. W popularnych ośrodkach przybywa nowych adeptów modnego sportu. Wielu z chcących rozpocząć naukę zastanawia się, jak bardzo nadszarpnie to ich budżet.

Sprzęt

Fakty są takie, że kitesurfing jest wysokim wydatkiem, jednak zasadniczo – jednorazowym. Najdroższy element stanowi sprzęt, który najczęściej musimy skompletować samodzielnie. Sam latawiec to koszt od 4000 do 5000 zł, nowa deska – około 2500 zł. Do tego bar za mniej więcej 1800 zł, pianka za 500 zł oraz trapez. Wszystko to składa się na całkiem pokaźną sumę. Warto jednak pamiętać, że przygody z kitesurfingiem nie musimy (a nawet nie powinniśmy!) zaczynać od kupna ultra drogiego sprzętu. Dopóki nie jesteśmy pewni, czy w tym sporcie wodnym możemy dopatrywać się wielkiej pasji, po prostu go wypożyczajmy. Z czasem, gdy złapiemy „bakcyla”, możemy sobie pozwolić na skompletowanie używanego sprzętu – takie rozwiązanie bez wątpienia okaże się tańsze.

 

Nauka

Kolejnym wydatkiem jest i sama nauka. Na tym jednak nie warto oszczędzać – kurs w renomowanej szkole zapewni nam nabycie umiejętności, które pozwolą nam czuć się pewnie i bezpiecznie. Dobry trener to podstawa nabycia szczegółowej wiedzy.

Wyjazdy i obozy

Przyszedł ten czas, w którym poczułeś, że kitesurfing to coś dla ciebie. Odtąd nie wyobrażasz sobie wakacji spędzonych w jakikolwiek inny sposób. Klubowe wyjazdy czy obozy kitesurfingowe to naturalnie dodatkowy koszt, jednak – jak spędziłbyś te wakacje, gdyby nie ukochana deska? Kitesurfingowe wycieczki to niewątpliwie alternatywa dla niejednego urlopu – bardzo możliwe, że tańsza.

Podsumowując – kitesurfing wymaga od nas wkładu finansowego, jednak wraz z postępami koszty będą się redukować. Najtrudniej jest na początku, gdy musimy nabyć własny sprzęt i przejść szereg szkoleń. Po tym czasie, posiadając już nową, życiową pasję bez wątpienia nie będziesz żałował nawet wydanej złotówki.

 

 

No Comments

Post a Comment