Od czego zacząć przygodę z windsurfingiem? - Surf Bałtyk
4
post-template-default,single,single-post,postid-4,single-format-standard,theme-stockholm,qode-social-login-1.0,qode-restaurant-1.0,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.2,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive

Od czego zacząć przygodę z windsurfingiem?

Sporty wodne w ostatnim czasie zyskują ogromną popularność. Nie ma się czemu dziwić – to doskonała rozrywka, możliwość poprawy kondycji i kształtowania sylwetki. Wśród tych aktywności stale prym wiedzie windsurfing. Jak zacząć, aby od tej pory co roku cieszyć się aktywnymi wakacjami?

 

Czym jest windsurfing?

Windsurfing to sport wodny, uprawiany na desce z przymocowanym do niej elastycznym żaglem. Od 1984 roku windsurfing pojawia się na igrzyskach olimpijskich. Początki tego sportu mają swoje korzenie w Kalifornii.

Windsurfing przypomina żeglowanie jachtowe z zastosowaniem deski o wyporności 60-70 litrów, masztu, bomu oraz żagla. Wyróżnia się różne style uprawiania windsurfingu, w tym freeride, freestyle, slalom czy wave. Każda z nich różni się między sobą stylem żeglowania i wielością dostępnych wariacji wykonywanych przez windsurfera.

Jak zacząć?

Windsurfing to sport dla każdego, a jego nauka wcale nie jest wymagająca. Nad Bałtykiem funkcjonuje mnóstwo szkół, które pozwolą nam wprawić się w tą wyjątkową dziedzinę. Wystarczy deska, nawet niewielki zbiornik wodny i mnóstwo chęci. Uwagę powinniśmy przyłożyć do wyboru szkoły windsurfingu. Nauka na własną rękę będzie o wiele trudniejsza. Z Renomowanymi specjalistami przejdziemy ten proces sprawniej.

Windsurfing traktujmy jako świetną zabawę. Zacząć mogą nawet najmniejsze dzieci – kryteria to możliwość stabilnego ustania na desce oraz odpowiednia ilość siły, aby utrzymać żagiel. Według profesjonalistów, już 10 godzin treningu wystarczy, aby samodzielnie oddać się sztuce surfowania.

Czas na praktykę

Kurs rozpoczyna się od nauki teoretycznej i obeznania z deską na lądzie. Pierwsze kroki w windsurfingu stawiamy na desce bez żagla – tak, aby nauczyć się utrzymania na niej równowagi. Dopiero później przystępujemy do działania – pierwsze pływy zaczynają się od prostego dotarcia do wyznaczonego przez trenera celu. Już po pierwszy zajęciach wykonanie takiego zadania nie będzie stanowiło dla ciebie problemu. Pierwsze trudności mogą pojawić się podczas skręcania i zawracania.

Z każdym, kolejnym treningiem windsurfing będzie stawał się coraz prostszy i przyjemniejszy. Specjaliści w tej dziedzinie stwierdzają zgodnie – gdy raz nauczysz się operowania deską, nigdy tego nie zapomnisz. Dokładnie tak, jak ma to miejsce z jazda na rowerze.

No Comments

Post a Comment