Bom węglowy, a aluminiowy. Który wybrać? - Surf Bałtyk
303
post-template-default,single,single-post,postid-303,single-format-standard,theme-stockholm,qode-social-login-1.0,qode-restaurant-1.0,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.2,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive

Bom węglowy, a aluminiowy. Który wybrać?

Wielu windsurferów boryka się z dylematem – jaki rodzaj bomu wybrać? Który będzie trwalszy i bardziej odporny na obciążenia?

 

Na rynku najczęściej spotykamy bomy węglowe i aluminiowe. Zwłaszcza początkujący mogą mieć problem z wyborem odpowiedniego sprzętu, który sprosta ich oczekiwaniom i stylowi jazdy. Okazuje się, że obydwa typy bomu sprawdzają się pod względem wytrzymałości i sztywności.

 

Be względu na materiał, z jakiego wykonany jest bom, wybierzmy ten składający się z jednego elementu. To wzmaga trwałość elementu, zapobiega również jego złamaniu.

Bom aluminiowy jest bardziej elastyczny, co sprawdzi się u początkujących – wiąże się on bowiem z mniejszym wysiłkiem fizycznym. Sztywność bomu węglowego to stabilizacja – polecana doświadczonym, wymagającym od windsurfingu wiele. Bom węglowy jest trwalszy i może wytrzymać nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Nie oznacza to jednak, że aluminium jest gorszym materiałem. Sprawdzi się ono w spokojniejszej, statecznej jeździe na fali. Bom węglowy to z kolei idealna propozycja dla freestyle’owców.

No Comments

Post a Comment