Jak zabezpieczyć swój sprzęt przed kradzieżą? 3 porady - Surf Bałtyk
268
post-template-default,single,single-post,postid-268,single-format-standard,theme-stockholm,qode-social-login-1.0,qode-restaurant-1.0,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.2,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive

Jak zabezpieczyć swój sprzęt przed kradzieżą? 3 porady

W radości słonecznych wakacji często zapominamy o tym, jak ważna jest ochrona sprzętu do windsurfingu. Pozostawiamy go w samochodach, czy po prostu na plaży, narażając się tym samym na straty – w końcu osprzęt windsurfera ma niemałą wartość. Aby spokojnie przechowywać swój sprzęt, stosuj się do kilku, prostych rad.

 

Sprzęt do windsurfingu jest jednym z najczęściej rabowanych – nie ma się czemu dziwić, biorąc pod uwagę koszty, jakie ponosi windsurfer po to, by skompletować swój unikalny zestaw. Kradzież ułatwiają nieuwaga sportowca, jak i stosowanie nieodpowiednich metod jej zapobiegania. Tymczasem, skuteczne sposoby na zabezpieczenie deski z żaglem są zarazem niezwykle proste. Odpowiedni system zabezpieczeń powinien wdrożyć surfer zarówno doświadczony, jak i ten początkujący.

 

1. Skorzystaj z przechowalni

Wiele klubów windsurfingowych oferuje przechowalnię sprzętu, w której bezpiecznie możesz go zostawić na dowolny czas. To najbardziej komfortowa opcja.

 

2. Specjalne zabezpieczenia

Jeśli nie masz możliwości pozostawienia sprzętu w klubie, możesz zaopatrzyć się w specjalne zabezpieczenia do sprzętu windsurfingowego. Pierwszym ich typem są stalowe klocki ze śrubą przechodzącą przez skrzynkę statecznika i blokująca go. Innym sposobem są metalowe linki do przymocowania sprzętu, podobne do tych, które stosuje się m.in. w zabezpieczaniu rowerów.

 

3. Alarmy

Na rynku funkcjonują także innowacyjne urządzenia do zabezpieczenia sprzętu reagujące alarmem na próbę kradzieży. Stalową linę można odpiąć wówczas tylko za pomocą kodu lub kluczyka.

 

Jeśli nie możesz pozwolić sobie na profesjonalne zabezpieczenie sprzętu czy zostawienie go w przechowalni, w przerwie w treningu umieść go w swoim pokoju hotelowym. To rozwiązanie będzie o wiele bezpieczniejsze, niż pozostawianie kosztownej deski na plaży, nawet, jeśli prosisz kogoś o „rzucanie okiem” na twój dobytek. Pamiętaj, ile kosztowało cię skompletowanie swojego sportowego wyposażenia.

No Comments

Post a Comment