Czym jest skimboarding? - Surf Bałtyk
290
post-template-default,single,single-post,postid-290,single-format-standard,theme-stockholm,qode-social-login-1.0,qode-restaurant-1.0,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.2,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive

Czym jest skimboarding?

Łudząco po podobny do surfingu, a jednak opierający się o zupełnie inne zasady. Skimboarding to stara dyscyplina sporu wodnego, którą i dziś możemy obserwować nad Bałtykiem, ale i w innych częściach świata.

 

Niepozorne początki

 

Skimboarding swoje początki ma w latach 20 XX wieku. Miejscowi ratownicy w Laguna Beach, w ramach rozrywki ślizgali się na falach przy użyciu sklejek. Spontaniczna zabawa nie zapowiadała wówczas, że stworzy się nowa dyscyplina sportowa, która przetrwa całe dekady.

 

Skimboarding, a surfing

 

Na pierwszy rzut oka, skimboarding jest łudząco podobny do surfingu. Różnice tkwią jednak w sprzęcie i technice. Deska do skimboardingu jest krótsza i cieńsza, zwykle wykonana z pianki poliuretanowej. Tradycjonaliści dalej sięgają do korzeni tej dyscypliny, wybierając deski… ze sklejki.W odróżnieniu od surfingu, skimboarding rozpoczyna się już na plaży. Sportowiec rzuca się na nadpływającą falę, po czym cofa się wraz z nią, wykonując akrobacje. Skimboarding jest w pewnym sensie podobny do jazdy na deskorolce – umożliwia wykonywanie podobnych ewolucji, w tym np. rail.
Dziś skimboarding cieszy się dużą popularnością, choć nie może się równać sportom takim jak windsurfing czy kitesurfing. Staje się tematem licznych zawodów, jak i rekreacyjnego sposobu na spędzanie czas nad akwenem wodnym.

Tags:
No Comments

Post a Comment