Co musisz wiedzieć o surfingu zimą? - Surf Bałtyk
299
post-template-default,single,single-post,postid-299,single-format-standard,theme-stockholm,qode-social-login-1.0,qode-restaurant-1.0,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.2,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive

Co musisz wiedzieć o surfingu zimą?

Surfing kojarzy nam się z gorącymi plażami, opalonymi sportowcami i wakacyjną atmosferą. Często nie zastanawiamy się nawet nad tym, że sporty wodne można uprawiać również zimą. I to nad polskim morzem!

 

Gorące lato, złoty piasek i beztroski czas wakacji – takie skojarzenia przywołuje słowo surfing w większości z nas. Ewentualnie, przed oczami stają nam amerykańscy, opaleni surferzy na upalnych plażach Kalifornii. Czy jednak lato to jedyny okres, w którym możemy szaleć na wodzie? Okazuje się, że nie. Mało tego – mroźna pogoda może być dla wielu sportowców bardziej sprzyjająca.

 

Czy surfing latem ma wady?

 

To zależy od naszych oczekiwań, ale i zaawansowania. Z całą pewnością nauka surfingu podczas ciepłej pogody jest o wiele bardziej komfortowa i pozbawiona stresu. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę doświadczonych surferów, możemy wskazać kilka niedogodności związanych z letnim surfingiem.

  • Po pierwsze, upalne lato nad Bałtykiem często wiąże się z niewielkim wiatrem. O ile w przypadku wielu innych sportów wodnych nie stanowi to przeszkody, to surfing bez wiatru oznacza również nikłe fale.
  • Polskie plaże latem, zwłaszcza w większych miejscowościach pękają w szwach z przeludnienia. Dla wielu surferów brak przestrzeni na wodzie okazuje się problemem – musimy uważać nie tylko na innych sportowców, ale i na ludzi po prostu spędzający czas w wodzie, w tym także na dzieci.
  • W końcu – wprawiony surfer prędzej czy później uzna, że małe fale i ciepła aura to zbyt mało. Potrzebujemy wzrostu dawki adrenaliny i nowych przeżyć.

 

Surfing zimą nad Bałtykiem. Co zachęca?

 

Choć dla wielu z was pewnie brzmi to jak największe szaleństwo – zimowy surfing nad morzem jest możliwy, a w wielu aspektach i lepszy, niż letni.

  • Zimą niemal zawsze mamy do dyspozycji dobry wiatr i wysokie fale.
  • Mamy szanse, aby w wodzie bawić się samotnie lub w wybranym towarzystwie. Bałtyk zimą nie bywa odwiedzany przez ogromne rzesze turystów.
  • Wbrew pozorom, w wodzie będzie nam nieco cieplej, niż na lądzie. Wszystko to dzięki odcięciu się od mrożącego wiatru. Wystarczy dobry kombinezon i kilka akcesoriów, a surfing zimą będzie naprawdę przyjemny.
  • Nie można nie wspomnieć o adrenalinie i przeżyciach, jakie zapewnia surfing zimą. W pakiecie otrzymujemy piękny krajobraz surowego, polskiego morza, które zimą prezentuje swoją siłę i majestat, nieprzykryty przez letnią turystykę.
No Comments

Post a Comment